Paribu Güvenilir mi? Batma İhtimali Var mı? Sahibi Kim? Devlet Güvencesi Var mı?

Paribu Güvenilir mi? Batma İhtimali Var mı? Sahibi Kim? Devlet Güvencesi Var mı?

Türkiye’nin en büyük bitcoin ve altcoin borsalarından biri olan paribu son Thodex dolandırıcılığından sonra çok fazla güvenilirliği sorgulanmaya başladı. Özellikle Paribu Güvenilir mi?Paribu Batma İhtimali Var mı?Paribu Sahibi Kim?Paribu Devlet Güvencesi Var mı? gibi bir çok soru sorulmakta. 3 Milyon 500 bin üzerinde kullanıcısı bulunan paribu günde milyonlarca liranin takas yapıldığı bir coin borsası haline geldi. Şuan Türkiye’deki en büyük sanal para borsası. Türkiye’nin dört bir yanında bir çok bilboard üzerinde paribu reklamlarını görebilirsiniz.

Şirket verilerine göre Mart 2021 ‘de 1.5 milyar dolarlık günlük işlem hacmi olduğu bildirilmekte. Ayrıca dünyanın en büyük 16. coin borsası. Toplamda 37 adet farklı coin alıp satılabilmekte.

[irp posts=”23425″ name=”BtcTürk Güvenilir mi? Sahibi Kim? Devlet Güvencesi Var mı? Batma İhtimali Var mı?”]

Paribu Güvenilir mi? Paribu Devlet Güvencesi Var mı?

Öncelikle hiçbir sanal para yada coin borsasının herhangi bir denetleme kurumuna üyeliği yok. Zaten devlette bu kurumları denetlememekte. Bu nedenle Paribu devlet güvencesi var mı sorusunun cevabı maalesef yok. Herhangi bir denetleme kurumu tarafından da denetlenmemekte. Aracı kurum olarak görülmekte.

[irp posts=”23406″ name=”Thodex Battı mı? Thodex Sahibi Kim? Faruk Fatih Özer Nerede?”]

Paribu Sahibi Yasin Oral Kimdir?

Paribu Ceo’su Yasin Oral 1985 Ankara doğumlu. Tübitak tarafından 2021 yılında yazılım geliştirme konusunda yarışmalara katılmış ve birinciliği bulunmakta. Özellikle  Tubitak web site geliştirme konusunda dışarıdan destek vermiştir. Üniversite zamanında taşımacılık sektöründe bir kaç site kurmuş ve e-ticaret hayatına atılmıştır. 2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. 2010 yılında online baskı sitesi olan matbuu.com sitesini kurmuştur. Biletgo sitesinin de sahibidir. 2016 yılında paribu sitesini kurmuş 2017 yılında aktif olarak üye kabul etmeye ve bitcoin satışına başlamıştır.

Paribudaki Bitcoin ve Altcoinler Güvenliği Nasıl Sağlanıyor?

Paribu borsasında dönen tüm bitcoin ve altcoinler özel soğuk cüzdanlarda saklanmakta. Bu cüzdanlar offline olarak tutulmakta. Bu nedenle çalınma ihtimalleri çok düşük. Bu nedenle kripto paraların çalınma ihtimali çok düşüktür. Yinede imkansız denilemez.

Paribu Batma İhtimali Var mı?

Paribu aslında bir takas merkezidir. Yani siz bitcoini başka bir satıcıdan alırsınız yada başka bir kişiye satarsınız. Paribu sadece borsa işlemlerini yürütür. Sizden bircoini alır ve karşı tarafında hesabına aktarır size de kendi komisyonunu keserek parasını öder. Tüm yapılan işlem bu kadardır. Tabi ki yatırım amaçlı aldığınız bitcoin ve altcoinler paribu kasaların da tutulmaktadır.

[irp posts=”23406″ name=”Thodex Battı mı? Thodex Sahibi Kim? Faruk Fatih Özer Nerede?”]

Paribu Güvenilir mi?

Bu konuda 4 yıllık sektörde kendisine laf ettirmemiş bir firmadan bahsediyoruz. Fakat yinede herhangi bir denetlemesi olmaması ve Devlet tarafından yatırılan paraların bir güvencesi olmaması nedeniyle kimse bitcoin borsalarından hiçbirine %100 güvenilir denemez. Art niyetli bir durumda tüm bitcoin ve altcoinler sadece bir usb cüzdan içinde saklanarak başka bir alana taşınabilir. Yani milyarlarca dolar sadece bir usb içine sığdırabilmektedirler.

[irp posts=”23425″ name=”BtcTürk Güvenilir mi? Sahibi Kim? Devlet Güvencesi Var mı? Batma İhtimali Var mı?”]

4 Yorumlar

  1. Ben paribuya güveniyorum. Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşatmadı. Düzgün bir borsa gibi duruyor. Tabi ki bilinmez. Ama yinede en sağlam borsa şuan paribu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir