Renault Clio 4 Fren Sistemi Arızası – Direksiyon Arızası -Antipatinaj Devre Dışı Arızası Çözümü

  Renault Clio 4 1.2 Benzinli Fren Sistemi Arızası – Direksiyon Arızası -Antipatinaj Devrede Arızası Çözümü, Renault Clio 4 Sabah Çalışmaması, Renault Clio 4 Ekrana Uyarıların gelmesi , Renault Clio 4 Işıklar Yanmıyor, Renault Clio 4 Çalışmıyor Neden Olabilir

  Renault Clio 4 araçlarında özellikle yaşlarının da büyümesi ile sorunlar artmaya başladı. Özellikle 2013-2014-2015-2016 model arabalarda genellikle arızalar gün yüzüne çıkıyor. Bunların başında da son dönemlerde herkesin yaşamaya başladığı arabanın çalışmaması ve Ekranda uyarı lambalarının hepsinin yazıp arabadan marsa basamama gibi sesler gelmesi. ayrıca göstergeler de kafasına göre hareket etmesi titremesi gibi bir sürü saçma sapan durumla karışılabilirsiniz.

  Renault Clio 4 1.2 Benzinli Fren Sistemi Arızası – Direksiyon Arızası -Antipatinaj Devrede Arızası Çözümü

  Bu durum benimde başıma geldiği için sizleri bilgilendirmek için yazıyorum. Kısaca başımdan geçen olayı anlatayım. Geçen sabah Renault Clio 1.2 Benzinli aracımın kapısını anahtardan normal bir şekilde açtım. Sonrasında arabaya oturdum ve kartı taktım. Start tuşluna bastığım an araba da değişik sesler gelmeye başladı. Özellikle tık tık tık tık diye devamlı sesler duydun. İlk başta dedim normal bir durum arada olabilir. Fakat tekrar denediğimde ekranda sesli bip uyarıları Fren Sistemi Arızası – Direksiyon Arızası -Antipatinaj Devre Dışı Arızası yazıları yazmaya başladı. Farlar gidip gelmeye başladı. İlk başta tabi ki arabanın beyninden şüpheleniyorsunuz. Çünkü arabanın tüm ışıkları sorunsuz yanıyor. Akü olma ihtimali düşük diyorsunuz. Çekici ayrı bir dert servise çekmek ayrı bir dert ve zaman. Sonrasında tamirci bir arkadaştan sorunun aküden olduğunu aküyü değiştirdiğimizde tüm sorunun düzeleceğini öğrendim. İsterseniz takviye ederekte sorunu giderebilirsiniz. Fakat arabanızın yaşı 5 ten büyükse en güzeli yeni akü almak ve arabanızdaki değişiklikleri görmek.

  İnanılmaz insan rahatlıyor. Ayrıca ekrandaki tüm uyarıların yanmasının sebebi ise sensörlere elektrik gelmemesi nedeniyle beyin bu sensörlerle haberleşemiyor ve arıza olarak algılıyor.

  Tabi ki  hızlıca aküyü değiştirdik ve daha ilk start tuşuna bastığımda araç çalışmaya başladı. Hiçbir uyarı olmadan.

  Şimdi gelelim asıl mesela. Renault Clio 1.2 Benzinli  araç kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri arabanın ses sisteminin çok kötü olması ve arabanın çekişinin çok düşük olmasıdır. Fakat arabanın üzerinden fabrika çıkışı 50 amperlik yiğit akü koyulmuş . Araba maalesef bu akü ile zorlanmakta. Ben 60 amperlik bir akü aldım. Zaten arabada akü bölümü de normal akü boyutunda hazırlanmış . Bana Kalırsa Renault Türkiye’nin maliyet politikasından dolayı uzun ve güçsüz akü konmuş. Peki arabada neler değişti? Özellikle arabanın farları daha güçlü yanıyor. Ayrıca arabanın çekişi arttı ve devamlı şikayet ettiğim ses sistemi son derece güçlü hale geldi. Test ettim gerçekten de araba neredeyse canlandı. tabi ki akü şuan %20 daha güçlü eskiye göre.

  Sizde Renault Clio 4 özellikle 2013 – 2014 – 2015 aracınız varsa kesinlikle akünüzün voltajını kontrol ettirin böyle sıkıntıları yaşamamak için. Çünkü gerçekten ekranda uyarıları gördüğünüzde araba büyük bir problem olma ihtimalini düşünüyorsunuz.

  Özellikle akü değiştikten sonra aracınızın sadece radyo kodu sıfırlanmakta. Bunu da https://radyokod.mais.com.tr adresine şase ve motor numaranızı girerek kolaylıkla alabilirsiniz.

  Yorumlar
  1. Abdurrahim Aydın dedi ki:

   Aynı sorunu bugün ben de yaşadım. Akü değişince çözüldü.

  2. Selim YILDIZ dedi ki:

   Teşekkür ederiz

  3. osman dedi ki:

   Allah razı olsun..

   Optimized with PageSpeed Ninja