Türkiye’nin En İyi Beyin Cerrahları Listesi 2024

  En iyi Beyin Cerrahları, Türkiye’nin En İyi Beyin Cerrahları, En Başarılı Beyin ve Sinir Cerrahları, Türkiye’deki en Başarılı Beyin Cerrahı Kim? İstanbul’daki en iyi Beyin Cerrahı

  Türkiye’nin En İyi Beyin Cerrahları Kimler?

  Günümüzde beyin kanamaları çok fazla artmaya başladı. Tabi ki kimileri yediğimiz içtiğimiz kimileri de Covid-19 aşılarından kaynaklandığını söylemekte. Özellikle son dönemde beyin kanaması geçiren kişi sayısında neredeyse 2 kat artış mevcut. Beyin kanaması da tamamen yoğun bakım ile tedavi edilmekte. Beyin kanamasına müdahale edecek doktor da çok önemli. Ülkemizde bu konuda son derece başarılı doktorlar bulunmakta. Özellikle Türkiye’nin en iyi beyin cerrahı diye aramalarda bir çok beyin cerrahı çıkmakta. fakat bu beyin cerrahisi son derece sanatsal ameliyatlar yapabilen doktorlar gerektirmekte. İstanbul Ankara ve İzmir Beyin Cerrahları konusunda çok şanlı Özellikle İstanbul Belkide Dünyanın en iyi beyin cerrahlarına sahip.

   En iyi beyin cerrahı dediğinizde Türkiye’de bulunan beyin cerrahları neredeyse Dünyada ilk sıralarda yer almakta. Hem çok fazla tecrübeliler hemde eğitin Profesörleri son derece kaliteli ve tecrübeli. El becerisi de beyin cerrahisinde çok önemli.

  Normal şartlarda en uzun süren ameliyatlar kategorisinde ilk sıraya beyin ameliyatları gelmektedir. Tabi ki beyin kanaması beyinin neresinde hangi bölgesinde olduğu müdahale edilip edilmeyeceği hastanın bu ameliyatı kaldırıp kaldırmayacağı gibi bir çok soruyu cevaplaması gereken de bu işin uzmanı olan doktorlar oluyor. Belki anneniz belki babanın yakın arkadaşınız yada çocuğunuz beyin kanaması adayı aslında. Bu bu nedenle maddi durumda önemli fakat elinizden ne geliyorsa yapmak ilk tepki oluyor.

  en-iyi-beyin-cerrahlari Aşağıdaki hastalıklar için size tavsiyemiz olan doktorlardan ayrıntılı bilgi görüş ve ameliyat için detay alabilirsiniz.

  • Beyin tümörleri, kafa tabanı ve omurilik tümörleri
  • Mikrocerrahi ve/veya endoskopik ameliyatlar
  • Nöromonitorizasyon, nöronavigasyon, intraoperatif nöroultrasonografi kontrolü altında veya uyanık kraniotomi ile.
  • Mikrocerrahi tümör boyama teknikleri kullanılarak.
  • multidisipliner tedavi modellemesinde nöroonkoloji konseyi planlamaları
  • immunoterapi ve translasyonel preklinik araştırmaları ve tedavi planlamaları
  • Hipofiz adenomları
  • endoskopik hipofiz cerrahisi
  • Kafa tabanı çalışma grubu ile
  • adenomların multidisipliner tedavi planlaması
  • Beyin kanamaları ve damar hastalıkları:
  • Beyin kanamalarında mikrocerrrahi tedavi
  • Beyin anevrizmalarında multidisipliner planlama ve mikrocerrahi tedavi
  • Beyin damar yumaklarında multidisipliner planlama ve mikrocerrahi tedavi
  • Beyin sapı ve omurilik kavernomalarında mikrocerrahi tedavi
  • Bel ve boyun ağrıları
  • Bel ve boyun ağrıları ameliyat dışı tedavi planlaması
  • Bel ve boyun fıtıkları mikrocerrahi ve endoskopik tedavisi
  • Bel ve boyun kayması mikrocerrahi tedavisi
  • O-arm CT nöronavigasyon ve nöromonitorizasyon kontrolü altında
  • Bel ve boyun dar kanal mikrocerrahi tedavisi
  • Omurga çökme kırıklarında lokal anestezi ile dolgu tedavisi
  • Hidrosefali / kafa içinde beyin suyu toplanması
  • Erişkin veya çocuklarda Shunt veya endoskopik cerrahi tedavisi
  • Trigeminal nevralji ve Hemifasial spazm
  • Mikrovasküler dekompresyon
  • Beyincik sarkması
  • Syringomyelia / omurilik içinde beyin suyu toplanması
  • Mikrocerrahi tedavisi
  • Syringopleural shunt cerrahisi
  • Spatisite
  • Selektif dorsal rizotomi
  • Baklofen pompası tedavisi

  turkiye-nin-en-iyi-beyin-cerrahlari

  Türkiye’nin En İyi Beyin Cerrahları Listesi

  Aslında ülkemizde en iyi beyin cerrahı denildiğinde sadece Türkiye’de değil dünyada da nam salmış bir doktorumuz bulunmakta. Gazi Yaşargül hocam beyin cerrahisinin piri diyebiliriz. Amerika Beyin Cerrahlar Birliğinde ise “Yüzyılın En iyi Beyin Cerrahı” seçilmiştir. Tabi ki kendisinin yetiştirdiği bir çok değerli isim Dünyada ilk 10 içerisine girebilecek profesörler yetiştirmiştir. k meydana gelmiştir. İşte ülkemizin en iyi 10 en iyi beyin cerrahı;

  en-iyi-beyin-cerrahi-necmettin-pamir

  Profesör Doktor Necmettin Pamir

  Listemizin ilk sırasını hak eden doktorumuz Necmettin Pamir. Kendisi Acıbadem Altunizade Hastanesinde görev yapmaktadır. Beyin cerrahi konusunda Türkiye’nin en iyilerinden biri diyebiliriz. Hem son derece babacan hemde çok anlayışlıdır. Size herşeyi en doğru şekilde gerçeklerle birlikte anlatır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Mezun olmuştur. 2014 yılından itibaren Acıbadem Sağlık grubundan çalışmaktadır.

  en-iyi-beyin-cerrahi-ali-ozer

  Prof. Dr. Ali Fahir Özer

  Özellikle omurga cerrahisi konusunda en öne çıkan doktorlarımızdan biridir. Prof. Dr. Ali Fahir Özer Hacettepe Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalından mezun olmuştur. Amerikan Hastanesi Nöroşirürji Bölümü, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı hastanelerinde hasta bakmaktadır. Özellikle Amerikan Hastanesinde daha çok bulunur. Beyin cerrahi doktorlarından en iyilerinden biri diyebiliriz. Turkish Neurosurgery, Case Reports in Orthopedics ,Spine Journal, World Neurosurgery dergilerinde hakem olarak görev almaktadır.

  Prof. Dr. İbrahim Ziyal

  Prof. Dr. İbrahim Ziyal İstanbul doğumludur.Alman lisesinden mezundur. Tıp Eğitimini Cerrahpaşa Üniversitesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Şişli etfal hastanesinden Beyin Cerrahisi Kliniğinde ihtisasını almıştır. 2008 yılında profesöt olmuştur. Marmara Üniversitesi Beyin Cerrahisi Kliniği’ ne Anabilim Dalı Başkanı’dır. Kendisi hem özel muayehanesinden hemde Marmara Üniversitesinde hasta bakmaktadır.

  Prof. Dr. Melih Bozkurt

  Memorial Bahçelievler hastanesinde görev almaktadır. Kendisi son derece tecrübeli ve Türkiye’nin en iyi diyebileceğimiz beyin cerrahlarından biridir. Kendisi konusuna son derece hakimdir. En zor beyin ameliyalarının bile üstesinden gelmektedir. Anakara Üniversitesinden Mezundur. Bir çok devlet ve Özel hastanede görev yapmıştır. Size beyin ameliyatı ile ilgili tüm ayrıntıları en basit ve en anlaşılır haliyle anlatır ve rahatlatır.

  beyin-cerrrahi-zeki-sekerci

  Prof.Dr. Zeki ŞEKERCİ

  Medipol Sağlık Gurbunun en değerli doktorlarından biridir. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesinden mezundur. İhtisasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirurji bölümünde yapmıştır.145 adet yazılmış makalesi ve 3 kitapta bölümü bulunmaktadır. Son derece başarılı ve işinin ehli bir profesördür. Bir çok devlet hastanesinde çalıştıktan sonra Medipol Hastanesinde hasta bakmaya başlamıştır.

  Prof. Dr. Ali Çetin Sarıoğlu

  Prof. Dr. Gazi Yaşargil hocanın başarılı öğrencilerinden biridir. Beyin tümörleri, Damar hastalıkları konusunda gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. 1993 yılında Amerikan Hastanesi Nöroşirürji Bölümü kurucularındandır. Amerikan Hastanesi, Nöroşirürji Bölümünde hasta kabul etmektedir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezundur.

  en-iyi-beyin-cerrahi-ilhan-elmaci

  Prof. Dr. İlhan Elmacı

  Prof. Dr. İlhan Elmacı Liv Hospital bünyesinde çalışmaktadır.  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nden mezundur.Marmara Üniversitesi, Memorial , Medipol ve Acıbadem hastanesinde çalıştıktan sonra Liv Hospital’da hasta bakmaya başlamıştır. Gönül rahatlığı ile kendinizi yada yakınlarınızı teslim edebilirsiniz.

  Prof. Dr. Memet Özek

  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü başkanı olarak görev almaktadır. Kendisi Türkiyenin en başarılı beyin cerrahlarından biridir. İşinin en iyilerindendir.

  en-iyi-beyin-cerrahi-mehdi-sasani

  Prof. Dr. Mehdi Sasani

  Prof. Dr. Mehdi Sasani Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezundur. Amerikan Hastanesi, Nöroşirürji Bölümü,  Koç Üniversitesi Hastanesi, Nöroşirürji Anabilim Dalı bölümlerinde hasta bakmaktadır. Genellikle Amerikan hastanesinde hasta bakmakta. Türkiye’nin en önemli beyin cerrahlarından biridir. Pediatrik nöroşirürji, Omurilik minimal invaziv cerrahisi konusunda son derece başarılı sonuçlar almaktadır.

  Profesör Dr. Uğur Türe

  Gazi Yaşargil hoca tarafından eğitilen başarılı profesörlerden biridir. Yeditepe üniversitesinde hizmet vermektedir. Uğur Türe Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimlerinden biridir. Ameliyatlarının sonuçları son derece başarılıdır. Kendisi son derece anlayışlı ve hasta halinden anlayan biridir. Bazı ameliyatları gözü kapalı yapabilecek kadar tecrübeli ve bilgilidir.

  Profesör Dr. Mustafa Berker

  Hacettepe üniversitesinin en kıdemli ve en tecrübeli beyin cerrahlarından biridir. Gutenberg Üniversitesi ve Cleveland Clinic’ te bir çok eğitim almıştır. Özellikle Hipofiz tümörleri konusunda son derece başarılı çalışmaları vardır. Hacettepe Hastanesi yanı sıra Kendi muayenesinde de hastaları bakmaktadır.

  en-iyi-beyin-cerrahi

  Prof. Dr. Gökalp SİLAV

  Ankara Üniversitesi Top Bölümünden mezun olan Prof. Dr. Gökalp SİLAV hem tecrübesi hemde el becerisi ile beyin cerrahisinin önemli profesörlerinden biridir. Memorial Şişli Hastanesinde görev almaktadır. Acıbadem, Medipol gibi bir çok özel hastanede görev almıştır. Onlarca beyin cerrahisi konusunda makaleleri ve bir çok bilimsel yayınları bulunmaktadır.

  Prof. Dr. Cem Dinç

  İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezundur. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Düzce Üniversitesi, Wisconsin Universitesinden görev almıştır. Son derece başarılı beyin ve sinir cerrahlarından biridir. 100 ün üzerinden yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Medipol hastanesinde hasta bakmaktadır.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Optimized with PageSpeed Ninja