Hayatın İçinden Haberler…

Zayıflayamayanlar Dikkat!Mutluluk Kaynağınızı Değiştirin!

Neden zayıflayamıyorum,diyetler işe yaramıyor mu diyorsunuz?Çözüm bakış açınızı değiştirin…

Zayıflayamayanlar Dikkat!Mutluluk Kaynağınızı Değiştirin!
1.750
25 Şubat 2016 - 12:11

İnsanlar çeşitli şeylerden mutlu olabilirler.Kimi insan çocuklarıyla,kimi eşiyle,kimi gezerek ve kimi ise yemek yiyerek mutlu olur.İnsanın vücudunun seratonin hormonu salgılaması mutlu olmasını sağlar.Bu hormon vücut tarafından oluşturulur ve yiyeceklerde bulunmaz.Kısacası mutluluk içimizde gizlidir.

Seratonin hormonunun çok salgılanması; bağışıklık sistemini güçlendirir,enerji verir,iştahı azaltır veya arttırır,rahat uyku uyumanıza yardımcı olur ve her şeyden önemlisi kendinizi mutlu hissedersiniz. Seratonin hormonunun azalması ise;sinir yapar,iştah açar veya azaltır,yorgunluk ve halsizlik hissi verir kısacası kendinizi kötü hissedersiniz.

 

Neden zayıflayamıyorum?Yemek yiyerek mutlu olan yani mutluluğu yemek yemekte bulan biriyseniz zayıflayamazsınız.Ne diyet ne de başka bir şey sizi zayıflatamaz.Diyete başlamak sizi zayıflatmak yerine depresyona sokabilir.Bu nedenle zayıflamak için diyetten önce yapmanız gereken ilk şey mutluluk kaynağınızı değiştirmek ve yeni bir mutluluk kaynağı bulmak olmalıdır.Düşünsenize yemek yemekle mutlu olan insanın elinden yemeğiniz alırsanız onu mutsuz eder ve depresyona girmesine neden olursunuz.Yemek yemeği mutluluk kaynağı olarak hayatının odak noktasına koyan kişinin, spor veya egzersiz yapması ,sosyal faaliyetlerini arttırmak,ortam değişikliği vs. yolları denenerek başka bir mutluluk kaynağı bulunabilir.Bunu başardıktan sonra diyetlere yönelmek gerekir.Kişi hem diyet yaparak zayıflayacak hem de mutlu olacaktır.Hayata karşı bakış açınızı değiştirin ve  yeni mutluluklarla tanışın.Unutmayın mutluluk içinizdedir.


Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free