Hayatın İçinden Haberler…

Havuzdan Korona Virüs Bulaşır mı? Korona Virüslü Biri İle Aynı Havuza Girersek Virüs Bulaşır mı?

Korona virüs havuzdan bulaşır mı?, Havuzdan Korona Virüs Bulaşır mı? Korona Virüslü Biri İle Aynı Havuza Girersek Virüs Bulaşır mı?

Havuzdan Korona Virüs Bulaşır mı? Korona Virüslü Biri İle Aynı Havuza Girersek Virüs Bulaşır mı?
242
12 Mayıs 2020 - 13:24

Havalar ısınıyor tabi ki tatil planları da Korona virüs gölgesinde devam ediyor. Fakat tatilcilerin akıllarında bir çok soru bulunmakta. Özellikle sitede oturanlar , otel ve spor salonu havuzlarını kullananlar ve yazın tatile gidecek olanların aklındaki en büyük sorulardan biride havuzdan korona virüs bulaşır mı? Korona virüslü biriyle havuza girersek bize de bulaşma riski var mı?

Korona virüs havuzdan bulaşır mı? sorusu aslında herkesin cevabını bilmediği bir soru. Biz sizler için sağlık kurulu dahil bir çok Profesör Doktor ile görüştük ve ortak kararlarını değerlendirdik.

Tavsiye Konu: Denizden Korona Virüs Bulaşır mı? Tıkla Hemen Oku!!!


Korona virüs bilindiği gibi çok hızlı yayılan bir virüs. Özellikle burundan ve ağızdan çok hızlı bir şekilde vücuda yerleşebilmekte. Fakat havuz suyundaki klor nedeniyle Korona virüsün suda yaşaması çok mümkün değil. Fakat ortak kullanılan şişme yatak vs kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. bu gibi plastik nesneler üzerinde ağızdan salya yada burundan mukoza yoluyla virüs kalıntısı olabilir ve kolaylıkla bulaşabilir.

Ayrıca havuzlar her gün klorlama ve devir daim işlemi yapıldığı için virüsü havuzdan kapma ihtimaliniz azalmaktadır. Fakat tabi ki eskisi kadar rahat olamayacağımız kesin. Misal su kaydırakları kesinlikle kullanılmamalı, Şezlonglar özel ve tek kullanımlık örtüler serilmeli ve şemsiye kollarına v.s çok fazla temas edilmemelidir.

Aslında bu dönemde tatile gitmekte hiçbir sakınca yok. Fakat mümkünse artık kalabalık ve büyük oteller yerine daha sakin koyları ve köy tarzı yerlerde tatil yapmayı planlamak en azından bu sene için çok daha mantıklı olacaktır.

Zaten Turizm Bakanlığı da bu konuda çok sıkı denetlemeler yapması bekleniyor. Ayrıca zaten oteller için yönerge hazırlanıyor ve korona virüs konusunda neler yapılmalı oteller nasıl davranmalı gibi bir çok kural katı bir şekilde uygulanması sağlanacak.

Tavsiye Konu: Denizden Korona Virüs Bulaşır mı? Tıkla Hemen Oku!!!

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN


    Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
    WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free