En iyi Saç Ekim Merkezleri + 2024 Saç Ekimi Fiyatları

En İyi Saç Ekim Merkezleri 2024

En iyi saç ekim merkezleri Bu kelime sadece Türkiye’de değil Dünyada Herhangi bir ülkede de arama yapsanız ilk olarak karşınıza Türkiye’deki saç ekim merkezleri çıkacak. Dünya da saç ekimi denildiğinde ilk Akla Gelen ülke Türkiye. Tabi ki en iyi saç ekim merkezleri en başarılı saç ekim merkezleri Türkiye’de bulunmakta. Aslında bakıldığında Türk erkeklerinin %70 inde saç dökülmesi problemi olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Tabi ki bu kadar ihtiyaç varsa çözüm içinde en iyileri olmalı. Bu nedenle aslında Türk saç ekim doktorları dünyanın en iyileri arasında. Tecrübeleri çok fazla ve diğer ülkelere göre daha önde olmaları kaçınılmaz. Türk doktorları ayrıca estetik konusunda gerçekten el becerisi olsun tecrübe olsun yetenek olsun son derece başarılı. Bu nedenle zaten Dünya da da resmen referans ile her gün onlarca saç ekimi için hasta Türkiye’deki en iyi saç ekim merkezlerini tercih etmekte.

En iyi saç ekim merkezleri denildiğinde Sadece Türkiye’de değil Tüm dünyada neredeyse ilk akla gelen doktorlar İstanbul , Ankara ve İzmir’de bulunmakta. Kellik problemi Türkiye’de neredeyse on erkekten altısında görülmekte. Bu nedenle saç ekim merkezleri çok fazla sayıda bulunmakta. Fakat bir çok saç ekim merkezi son derece kalitesiz ve baştan sağma işler yaparak insanların hayallerini yok etmekte. Aslında Türkiye dünyadaki bir çok ülkeye göre saç ekimi konusunda ilk sıralarda yer alıyor. Almanya Hollanda Belçika ve bir çok Arap Ülkesinden Türkiye’ye saç ekimi için her yıl on binlerce insan gelmekte. Son dönemde ise Türkiye saç ekimi konusunda dünyanın parlayan yıldızı diyebiliriz. Her gün onlarca Turist İstanbul’a saç ekimi yaptırmak için gelmekte ve çok memnun bir şekilde ayrılmakta. Saç ekimi İstanbul denildiğinde Tabi ki çok kaliteli doktorlar ve saç ekim merkezleri akıllara gelmekte. Bunların başında Hermest Saç Ekim Merkezi, Nimclinic ,Estefavor ,Asmed Saç ekim merkezlerini sayabiliriz.

Türkiye’nin Hatta dünyanın en iyi saç ekim doktorları ve saç ekim merkezleri Türkiye‘de olduğu artık tüm dünya tarafından doğrulanmakta. Özellikle doktorlarımızın kendine özel teknikleri ve %90 üzeri saç ekiminde başarılı sonuçları ile dilden dile tüm dünyada referansa sahip olduk. Saç ekiminde son teknolojilerden FUE ,DHI saç ekimi ,Sapphire FUE saç ekimi gibi tekniklere uzman doktorlarımızın el becerileri ve kabiliyetleri de eklenince ortaya son derece başarılı saç ekimi sonuçları çıkmakta.

Dünya tarafından Türkiye’nin saç ekimi için seçilmesinin en büyük ikinci nedeni ise saç ekimi fiyatları. 2024 yılında Avrupa’da saç ekimi fiyatları ortalama 4.000 Euro’dan başlamakta. Türkiye’de ise en pahalı saç ekimi yapan Koray Erdoğan bile 3.500 Euro seviyelerinde saç ekimi yapmakta. Yani Avrupa ‘da standart ve başarısı bile net bilinmeyen bir saç ekimine vereceğiniz para ile Türkiye’de hem konaklayabilir hemde Dünyanın en iyi saç ekimi uzmanlarından birine saç ekimi yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca İstanbul yada Diğer illerin güzelliklerini gezip görmekte yanınıza kar kalıyor.

Türkiye’de ve Dünyada Saç Ekimi konusunda Google aramalarında en çok aranan kelimeler ise en iyi saç ekim merkezleri, en iyi saç ekimi yapan merkezleri , en iyi saç eken doktorlar, en iyi saç ekimi yapan doktorlar gibi aramalar.Saç ekimi konusunda Dünya markası olan Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri listemiz tamamen bağımsız bir şekilde hazırlanmıştır. Saç ekimi konusunda Türkiye’de yüzlerce seçenek olsa da iyi ve başarılı saç ekim merkezleri bir elin parmağını zor geçmekte. bu nedenle yaptığımız haberde en iyi en başarılı saç ekim merkezi listesi olarak sizlere sunduk.  Listemiz her yıl saç ekim merkezlerinin yorumlarına ve memnuniyetlerine göre düzenlenmektedir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Listesi 2024

En iyi saç ekim merkezi denildiğinde Türkiye’de akla gelen bir elin parmakları kadar saç ekim merkezi bulunmakta. Bunlar hem yaptıkları saç ekimleri hemde tarafsız yorumlara göre Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri diyebiliriz.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Fiyatları 2024

Aşağıdaki listemiz saç ekimi konusunda en iyi yorumlara sahip firmaların listesidir. En iyi saç ekim merkezini arıyorsanız kesinlikle iyice okumalı ve aklınıza yatan firma ile görüşmeli ve karar vermelisiniz. Saç ekimi merkezi ararken en çok en iyi saç ekim merkezi diye aramalar öne çıksa da aramın doğru en kaliteli ve en doğru saç ekimi yapan doktorlar ve saç ekimi merkezleri olarak yapmak en doğrusu olacaktır. Türkiye’de maalesef saç ekimi ne kadar dünyanın merkezi olsa da merdiven altı yerlere dikkat edilmelidir. Biz bu yüzden bu listeyi hazırladık.

– Hermest Saç Ekim Merkezi İstanbul

17 Yıldır saç ekimi gerçekleştiren klinik, 2018 yılında die Welt tarafından “Avrupa’nın en iyi saç ekimini yapan saç ekim kliniği” ünvanına layık görüldü. Inovasyona çok önem Hermest Saç Ekim Merkezi, DHI, Safir ve Perkutan tekniklerinden daha verimli olan ve sadece bu klinikte uygulanan Unique Slit ile FUE saç ekimi yapmaktadır. Dünya’nın en başarılı saç ekimlerini gerçekleştiren klinikte ekilen saçların %99’a kadar çıkan tutma oranı bulunmakta yani ekilen saçlarda kayıp hiç olmuyor. Bu mükemmel başarı oranı sayesinde doğal görünen sıkı saç ekimleri yapmaktadır. Hermest Saç ekim merkezinin en öne çıkan özelliği ise traşsız saç ekimi konusunda harika sonuçlar alması. Türkiye ve Dünyadan bir çok hasta traşsız saç ekimi için Hermest merkezini tercih etmekte. Hermest Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi Fiyatı 2024 yılı Ortalama 40.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir.

 Hermest Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Altunizade, Nuhkuyusu Cd No: 191 D:Kat:1 34662 Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 534 664 15 15

Detaylı Bilgi için : https://www.hermestclinic.com/tr/


– Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi – İstanbul

Saç ekiminde riske girmeden saç ektirmek isteyenler için Nimclinic tek adres. %100 başarı oranına güvenilerek %100 memnuniyet garantili saç ekimi işlemleri gerçekleştirmekte. Özetle Nimclinic’te saç ekimi yaptırıp memnun kalmama ihtimaliniz yok. T.C Sağlık bakanlığından onaylı Nimclinic ile güvendesiniz. Bünyesinde estetik cerrahı, diş hekimi ve medikal estetik doktoru ile saç ekimi haricinde diğer estetik operasyonlarında da tercih edilebilecek kliniklerin en önünde yer almaktadır.Kişiye özel hizmet vererek en yüksek yoğunlukta, doğal ve sıkı saç ekimi ile kusursuz sonuçlar elde etmektedir.

Safir FUE ve DHI tekniklerini uygulayan Nimclinic’in saç ekimi fiyatları 2024 yılı 15.00-28.000 TL arasında değişmektedir.

Nimclinic İletişim Bilgileri
Telefon ve Whatsapp hattı: +90 546 747 1010
web adresi: www.nimclinic.com


– Zeymed Hair Clinic – Saç Ekim Merkezi İstanbul

Zeymed Hair Clinic Türkiye’nin en Eski ve En tecrübeli Saç ekim merkezlerinden biridir. 10 Yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli uzman kadrosu ile Türkiye’den ve Dünyadan binlerce saç dökülmesi sorunu yaşayan hastanın yüzünün gülümsemesine ve kellik problemlerini ortadan kaldırarak hayatlarına bir renk katmıştır. Kadrosu yıllardır değişmeyen ve son derece başarılı doktor ve hemşireleri ile size saç ekimi konusunda en son teknolojileri kullanarak operasyonlarınızı gerçekleştirir. Bu sayede saç ekimi sonrasında hem en iyi sonuçları alırsınız hemde uzun süre yanınızda olacak size bilgi verebilecek bir saç ekim merkezinden hizmet almış olacaksınız. Zeymed Hair Clinic İstanbul Şişli Nişantaşında Özel Kliniğinde Hizmet vermektedir. Başarı yüzdesi %99 Civarındadır ve Müşteri yorumlarını incelediğinizde en çok önem verilen müşterilerin memnun ayrılmasıdır. Merkezde özellikle FUE Saç Ekimi, Sapphire Saç Ekimi ve DHI teknikleri ile saç ekim işlemleri hastaya uygun şekilde planlanır. Ayrıca merkezde Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi ve Kaş Ekimi de yapılmaktadır. Kişiye özel analiz yapılarak en doğal görünüm ve en iyi sonuç için kesinlikle Zeymed Hair Kliniği tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz analiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Zeymed Hair Clinic 2024 yılı ortalama saç ekimi fiyatları ise 17.000 TL ile 22.000 TL arasında değişmektedir.

Web: www.zeymedhairklinik.com
Adres:
Meşrutiyet Mah. Vali Konağı Cad. Hacı Mansur Sk. No:14 Nişantaşı / Şişli / İstanbul / TÜRKİYE
Whatsapp: +90 534 704 14 81

– Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan Saç Ekim Merkezi İstanbul

Dünyaca tanınmış bir saç ekim doktoru olan Koray Erdoğan saç ekimi konusunda en usta ellerden biri. Maddi olarak bir sıkıntınız yoksa kesinlikle kendisini tercih edebilirsiniz. Harika işler başarmıştır ve tüm dünyada saç ekimi konusunda tanınmış bir uzmandır. Dr. Koray Erdogan Saç Ekim Fiyatları 2024 yılı Ortalama 50.000 TL ile 75.000 TL arasında değişmektedir. Bir çok ünlü sanatçı oyuncu ve iş adamının saç ekimini kendisi yapmıştır. En iyi saç ekim merkezi olarak bir çok ödül almıştır. Koray Erdoğan dünyaca tanınmış ve gerçekten dünyada sayılı saç ekim doktorlarından biridir . Bu nedenle maddi durumunuz iyi ise kesinlikle ilk tercih edilmesi gereken doktorlardan biridir.

Asmed Hair Transplant – Dr. Koray Erdogan İletişim Bilgileri

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Atilla Ilhan Cd No:29 Ataşehir/ Istanbul
Telefon : 0 216 464 11 11


– Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi Ankara

Ankara’nın en ünlü saç ekim doktorlarından biridir. Sadece saç ekimi alanında hizmet vermektedir. Hastalarından %98 ‘i memnun olarak ayrılmıştır. Muttalip Keser Saç Ekimi Fiyatı 2024 yılı Ortalama 3.000 Euro ile 6.000 Euro arasında değişmektedir. 2003 yılından beri saç ekimi konusunda gelişmeleri takip ederek en kaliteli yöntemleri Türkiye’de başarıyla uygulamıştır.

Dr. Muttalip Keser İletişim Bilgileri

Adres: Cankaya Cad. 6/5 Cankaya / ANKARA
Telefon : 0 312 442 42 52
Gsm : 0 505 467 08 42


– Dr. Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği

Türkiyenin en ünlü saç ekim cerrahlarındandır. Her hastasında kanalları kendi açar alımlarını kendi gerçekleştirir micro cerrahi fue saç ekimi konusunda  Strazburg FRANSADA İrkad eğitim merkezinde eğiticilikte yapmakta olan Dr. Muhammmet Özgehan 16 yılda  tüm dünyadan 5000′ e yakın hastayı saçlarıyla kavuşturmuştur onun kliniğinde TRİPAESTHETİC te her şey olması gerektiği gibidir. Ekim olduğu anlaşılmayan doğal ekim yönleri ve  ekim sıklığı ile ünlenmiş olan Dr Muhammet Özgehan ekimlerini tripaesthetic markasıyla gercekleştirmekte hastalarına ekim sonrası 1 yıllık süreyle prp ve saç aşısı desteğini ücretsiz sunmaktadır.

Kadınlarda saç ekimi, sakal ekimi,ve yanık scarlı  alanda saç ekimi konusunda en çok hasta sayısı ve en yüksek kök tutma oranı da  Dr Muhammet Özgehan’a aittir  ,Dr. Muhammet Özgehan kliniğinde  saç ekimi dışında Tüm saç hastalıklarının tanı ve tedavisini de gerçekleştirmektedir. Dr Muhammet Özgehan’ın Sac ve sakal ekim fiyatları 2024 yılı  11.000-22.000 TL arasında değişmekte olup 4.500-6.000 TL arasında kaş ekimi yapmaktadır. Tripaesthtic’de saç ekimi için gelen hastalara havaalanı transfer konaklama ve cevirmen desteği de sağlanmaktadır .

Dr Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği İletişim Bilgileri:

Adres: Prof Ahmet Taner Kışlalı mah ilko sitesi 2800 sok No 6 ÇAYYOLU CANKAYA ANKARA
Telefon : +90312 241 07 41    Mobil :+90 532 722 02 33


– İnter Clinic Saç Ekim Merkezi

İstanbul Ataşehir’de bulunan İnter Clinic Türkiye’nin en tecrübeli ve saç ekimi konusunda en son teknolojisine sahip merkezlerinden biridir. Bünyesindeki uzman ekip uzun yıllar saç ekimi sektöründe tecrübe edinmiş ve uzun yıllar İnter Clinic bünyesinde çalışanlardan oluşur. İnter Clinic 45 Ülkeden binlerce saç dökülmesi sorunu yaşayan hastayı saçlarına kavuşturmuştur. Saç ekimi konusunda kişiye özel uygulamaları bulunmaktadır. Traşsız saç ekimi ,Safir ve Kök hücre destekli saç ekimi gibi yöntemlerde uzmanlaşmış ve saç ektiren hastalar da memnuniyet neredeyse %100 ‘e ulaşmıştır.

Özellikle Türkiye’de yeni uygulanan ve hastalar tarafından çok tercih edilmeye başlanan uykuda saç ekimi yöntemi de İnter Clinic tarafından öne çıkan yöntemleri arasında yer almaktadır. Saç ekimi yaptıran hastalarla saç ekimi sonrasından da destek ve bilgilendirme kesilmemekte ve hastanın memnuniyeti en üst seviyede tutulmaktadır. Bünyesindeki doktor kadrosu saç ekimi operasyonunda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda hızlıca müdahale edebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. İnter Clinic Saç ekim merkezinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biride budur.
İnter Clinic saç ekimi fiyatları 12.000 TL ile 17.000 TL arasında değişmektedir.

İnter Clinic Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri:
Adres: Ataşehir/İstanbul
Telefon: +90 542 123 24 25
Web: www.clinicinter.com


– Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi İstanbul

Türkiye’nin saç ekimi konusunda en tecrübeli doktorlarından biridir. Neredeyse memnun olmayan hastası yoktur. Kaliteli ve estetik açıdan harika işler çıkarır. Türkiye’nin en çok yurtdışından saç  ekimi için gelen hasta listesine sahiptir. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Fiyatı 2024 yılı Ortalama 16.000 TL ile 23.000 TL arasında değişmektedir. Tüm saç ekimi işlemleri kendi merkezinde yapmaktadır.

Dr. İlhan Serdaroğlu İletişim Bilgileri 

Adres: Bağdat Caddesi Ali Bor Apt. 433 Suadiye /İstanbul
Telefon: 0 216 445 00 45
Gsm: 0533 611 16 71


– Transmed Saç Ekim Merkezi İstanbul

Saç ekiminde en son teknolojileri kullanan bir firmadır. Çok başarılı doktorları tek çatı altında birleştirmiştir. Öncelikle konuları estetik açıdan güzel duran sağlıklı bir saç ekimidir. Uzman Doktor Melike Külahçı tarafından çok başarılı saç ekim operasyonlarına imza atmışlardır. Ayrıca robotik saç ekimini de Türkiye’de ilk kullanan saç ekim merkezlerinden biridir. Transmed Saç Ekim Merkezi Fiyatları 2024 yılı Ortalama 14.000 TL ile 19.000 TL arasında değişmektedir.

Transmed Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri 

Adres: Fulyalı sok. No:7 34330 Levent / İstanbul / Türkiye
Telefon : 0 212 281 13 00


– Esteworld Saç ekim Merkezi İstanbul

2004 yılından beri saç ekimi konusunda hizmet vermekteler. İncelediğimizde saç ekimi yaptıran hastaların çok büyük bir çoğunluğu memnun ayrıldığı görülmekte. Estetik açıdan son derece güzel işler çıkarmaktadırlar. İstanbul da 3 adet şube ile hizmet vermektedir. Esteworld Saç Ekim Fiyatları 2024 yılı Ortalama 18.000 TL ile 32.000 TL arasında değişmektedir. Sadece saç ekimi değil bir çok estetik cerrahi işlemleri yapmaktadırlar. Kadrolarında 20 ‘den fazla doktor bulunmaktadır. Tüm saç ekim işlemlerini kendi merkezlerinde yapmaktadırlar. Ücretsiz olarak saç analizi yapmaktadırlar. Kaliteli ve Tecrübeli personeli ile güvenebileceğiniz saç ekim merkezlerinden biridir.

Esteworld Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri : 

Adres : Altunizade Mahallesi Kısıklı Caddesi No:7 Üsküdar / İstanbul
Telefon : 0 216 474 54 54


– Doç. Dr. Serdar GÖKREM Saç Ekim Merkezi Ankara

Ankara’nın iyi bilenen ve saç ekimi konusunda son derece başarılı doktorlarından dır. Neredeyse tüm saç ekimi operasyonları başarılı sonuçlanmıştır. Doç. Dr. Serdar GÖKREM Saç Ekimi Fiyatı 2024 yılı ortalama 13.000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir. Saç ekimi konusunda en son teknolojiyi kullanmaktadır.Estetik görüntüye önem verir ve sık saç ekimi ile bilinmektedir.

Doç. Dr. Serdar GÖKREM İletişim Bilgileri

Adres: Kazım Özalp Mahallesi Uğur Mumcu Cad. No:6 Çankaya/Ankara
Tel : 0 312 494 0527
Gsm : 0 542 618 10 10


– ClinicHair Saç Ekim Merkezi İzmir

İzmir’in en eski ve en tecrübeli saç ekim doktorlarının bulunduğu bir merkezdir. 1999 yılından beri saç ekimi konusunda İzmir’de hizmet vermektedirler. Prp tedavisi ve Mezoterapi hizmetleri de bulunmaktadır. ClinicHair Saç Ekim Merkezi Fiyatları 2024 yılı Ortalama 9.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. İzmir ve çevre illeri tarafından çok fazla rağbet görmektedir.

ClinicHair Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: 1586/3 Sokak No:13 Bayraklı/İZMİR
Tel: 0850 333 4 722
Gsm : 0530 463 8315


– Estetik International Saç Ekim Merkezi Bursa

Bursa ve çevresi için gidebileceğiniz en tecrübeli saç ekim uzmanlarının olduğu bir merkezdir. Sadece saç ekimi değil bir çok estetik operasyonu hizmeti vermektedir.  Estetik International Saç Ekim Merkezi Fiyatları 2024 yılı Ortalama 11.000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir.

Estetik International Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Dikkaldırım Cad. No:25 Çekirge / BURSA
Telefon: 444 7707– Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Acıbabadem hastanesi saç ekimi konusunda da son derece kaliteli ve iyi bir hizmet sunmakta. Fiyat olarak diğer merkezler daha pahalı olsa da çok estetik ve başarılı saç ekimi operasyonları yapmakta. En iyi saç ekim hastanesi diyebiliriz. Acıbabadem hastanesi saç ekimi fiyatı 2024 yılı  20.000 TL ile 24.000 TL arasında değişmektedir. Saç ekim işlemlerini tamamen doktorlar tarafından yapılmaktadır. Neredeyse tüm Acıbadem hastanelerinde saç ekim bölümü bulunmaktadır. Gü

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi İletişim Bilgileri:

Telefon : 444 55 44


Uygun Fiyatlı Diğer Saç Ekimi Yapan Merkezler

  1. Boğaziçi Saç Ekim Merkezi; 8000 köke kadar 9.500 TL.
  2. Civas Klinik Saç Ekim3.000 greft 8.500 TL.
  3. Armamed Saç Ekim 3000 greft 10.000 TL.
  4. Apex Saç Ekim 2500 greft 10.000 TL.
  5. Magic Saç Ekim 3000 greft 10.000 TL.
  6. Kent Hastanesi Saç Ekim 2000 greft 9.000 TL.


Saç Ekimi Hakkında Tüm Sorularınızın Cevapları

[wp-faq-schema accordion=1]

Kaliteli bir saç ekim merkezinde yapılan işlemler son derece başarılı sonuçlar vermekte. Türkiye’de en çok saç ekim merkezi İstanbul ‘da bulunmakta. Daha sonra sıralamayı Ankara ve İzmir takip etmekte. Kalite bakımından en iyi saç ekim doktorları da İstanbul ve Ankara’da bulunuyor. Bir çok Saç ekimi uzmanı ise anlaşmalı olduğu hastanelerde uygun koşullarda saç ekimi işlemini gerçekleştirmekte.

Saç ekim merkezleri konaklama dahil paketlerde sunabilmekte. Bu sayede İstanbul dışındaki illerde yaşayanlar içinde güzel bir tatil ve değişim imkanı mevcut. Hem saç ektiriyorsunuz hem kaliteli bir ekim yapılıyor hemde bir çok düzenlenen tura katılarak İstanbul Ankara İzmir’in tadını çıkarıyorsunuz. Bu gibi durumlarda 1 haftalık izin yeterli olmaktadır. 1 hafta sonunda normal yaşantınıza devam edebilmekte siniz. 2022 yılında pandemi dönemi ile birlikte bir çok saç ekim merkezi fiyatlarını 2024 ile aynı tutmaya çalışacak. Fakat euro ve dolardaki artışlara bağlı bir miktar artış gözlenebilir.2024 saç ekimi merkezleri konusunda çok fazla tavsiye öneri sitesi bulunmakta. Fakat bir çoğu maalesef reklam kokan siteler. Buna çok dikkat etmek gerekmekte.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Fiyatları 2024

Saç Ekim Merkezi Minimum Saç ekim Fiyatı Maksimum Saç Ekim Fiyatı
Hermest Saç Ekimi Merkezi 7.000 TL 11.000 TL
Nimclinic Saç Ekimi 7.500 TL 12.000 TL
EsteFavor Saç Ekimi Merkezi 15.000 TL 50.000 TL
Asmed Saç Ekimi 40.000 TL 70.000 TL
Dr. Muttalip Keser 30.000 TL 12.000 TL
Heva Clinic Saç Ekim Merkezi 10.000 TL 15.000 TL
Dr Muhammet Özgehan TRİPAESTHETİC Kliniği 9.000 TL 24.000 TL
Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekim Merkezi 10.000 TL 19.000 TL
Transmed Saç Ekim Merkezi 12.000 TL 18.000 TL
Esteworld Saç ekim Merkezi 12.000 TL 55.000 TL
Doç. Dr. Serdar GÖKREM 9.000 TL 19.000 TL

Saç Ekimi Nedir? 

Saç dökülmesi ve belirli bölgelerde meydana gelen saç kaybı gibi durumlar günümüzde birçok insanın yaşadığı sorunlar arasındadır. Saç dökülmesinin ve saç kaybının birçok sebebi vardır: Stres, depresyon, gebelik ve doğum, genetik hastalıklar, saçkıran, yaş alma vb. birçok etken saç kaybına sebep olabilir. Saç ekimi tedavisinde öncelikle hastanın neden saç kaybettiğinin anlaşılması ve buna en uygun tekniğin seçilmesi oldukça önemlidir. Hastalar gerekli sağlık kontrolleri ardından en uygun tekniğin belirlenmesi ile tedaviye alınır. Tedavide uygulanan yöntemin doğru olması %90 oranında başarı sağlamaktadır.

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

Saç ekimi genellikle kozmetik bir operasyon gibi düşünülse de cerrahi bir operasyondur ve tıbbi işlemler gerektirir. Bu işlemlerin öncesinde saç dökülmesinin sebepleri araştırılır. Hastalara yapılan farklı tahliller sonucunda saç kaybının geri dönüşü olup olmadığının anlaşılması önemlidir. Eğer hastanın saç dökülmesini önleyecek bir tedavi mümkünse saç ekimi yapılmadan bu şekilde tedavi izlenir. Ancak saç kaybının geri dönüşü olmaması halinde saç ekimi olarak adlandırılan cerrahi işleme başlanır.

Saç ekimi yöntemleri ve teknikleri gelişen teknoloji ile gelişim göstermiş ve günümüzde oldukça etkili yöntemler izlenmeye başlanmıştır.

Saç ekimi nasıl yapılır: Temel olarak hastanın kendi saçından alınıp saç kaybı yaşadığı bölgeye cerrahi operasyon ile nakledilmesi işlemidir. Operasyon öncesinde kişilerin kurumsal klinikleri, alanında uzman cerrahları tercih etmesi, işlemlerin başarılı sonuçlar vermesi için en önemli etkenlerden biridir. Genç, yaşlı veya orta yaşlı birçok insanda meydana gelen saç kaybı sorununun sebepleri anlaşıldıktan sonra en etkili yöntem, alanında uzman kişilerce belirlenerek hastanın tercihine bırakılır. Bu aşamada doğru yöntemin belirlenmesi başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Lazer Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekimi uygulamalarının başlangıcı çok eski tarihlere dayanmakla birlikte modern temelleri 1952 yılında atılmaya başlamıştır. Farklı uygulamalar sonucunda günümüzde kullanılan saç ekim teknikleri ortaya çıkmış ve insanların sağlıklı saçlara kavuşması oldukça kolay hale gelmiştir.

Makrografing, flep gibi yöntemlerin ardından modern, kolay ve kalıcı bir teknik olan lazer saç ekimi yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. Lazer saç ekimi şu şekilde yapılır: Kişinin saç kaybı yaşadığı bölgeye nakledilmek üzere önceden belirlenen donör bölgeden saç kökleri alınır. Bu işlem anestezi ile yapılan cerrahi bir uygulamadır. Saç kökleri alındıktan sonra “minimal invaziv” teknikle saç kaybının yaşandığı bölgeye nakledilir.

 • Lazer saç ekimi tedavisi; genç, orta yaşlı ve yaşlı kişilere uygulandığı gibi kadın ve erkeklere uygulanmasında sakınca yoktur.
 • Lazerle yapılan tedavide kan damarları pıhtılaştığı için kanama olmaz.
 • Greft alımı %95 oranında olabilir.
 • Günümüzde kullanılan en kalıcı ve modern tekniklerden biridir.
 • Seans süresi (kişinin saç kaybına bağlı olarak) 3-8 saat arasında olabilir.
 • Tedavi sonrasında saçların uzaması ortalama 3-6 ay arasındadır.

Oksijenli Saç Ekimi Yöntemi

Sağlıksız saçların insanların sosyal yaşamlarını da etkilemesi kalıcı çözümlerin alınmasını gerekli kılmıştır. Bu nedenle geliştirilen saç ekim teknikleri kişilerin en kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşması için uygulanmaktadır. Oksijenli saç ekim yöntemi de saç ekimi sonrasında kısa sürede iyileşme yaşanması açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günümüzde daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Oksijenli saç ekimi nasıl yapılır: Operasyon öncesinde kişinin kulak arkasındaki sağlıklı kıl kökleri alınır ve besleneceği sıvı içerisinde bir süre bekletilir. Bu sürede hasta dinlenmeye alınır. Beslenme sıvısında bekleyen kıl kökleri kuvvetlenir ve hastanın kafasında ekim yapılacak alana kanallar çizilir. Cerrahi operasyon ardından iyileşme sürecinin ortalama 10 gün daha kısa sürdüğü gözlemlenmiştir.

Oksijenli saç ekimi yönteminin amacı kıl köklerinin yerine daha kolay uyum sağlamasıdır. Kıl kökleri yerleşmek için oksijene ihtiyaç duyar. Bu yöntemle yapılan ekim işlemlerinde kıl kökleri kolay bir şekilde tutunur, kan temizlenir ve hastanın nefes alması daha kolaydır. Oksijen uygulandıktan sonra fonksiyonlar rahat bir şekilde tamamlanır ve hastasosyal yaşamına kısa süre içerisinde dönebilir.

Organik Saç Ekimi Yöntemi

Organik saç ekimi; kök hücre enjeksiyonu ile gerçekleştirilir ve hastanın kendi yağ dokusundan hazırlanan kök hücreler kullanılır. Bu tedavi saç ekiminde verimsiz alan olması halinde alanı verimli hale getirmeyi amaçlayan önemli gelişmelerden biridir. Saç olmayan bölgelerde zamanla yağsızlık sorunu meydana gelir ve kıl kökleri beslenmez. Bu tedavi yöntemi, kıl köklerinin doğal bir şekilde beslenmesini ve verimli hale gelmesini sağlar. Kalıcı bir yöntemdir, başarı oranının %96 olduğu kanıtlanmıştır. Uygulandığı hastalar genellikle kellik sorunu yaşayan veya saçkıran gibi rahatsızlıklar sebebi ile saç kaybı yaşayan insanlardan oluşur.

Robotik Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekim teknikleri geçmişten bu yana büyük ilerlemeler kaydedilen ve günümüzde kesin sonuçlar alınan cerrahi operasyonlardır. Robotik saç ekim yöntemi de FUE yönteminin bir çeşidi olarak uygulamaya girmiş, diğer yöntemlere kıyasla yoğun ve hızlı işlemler yapılmasını sağlamıştır. Robotik saç ekimi yönteminin uygulanışına bakıldığında klasik yöntemlerle aynı olduğu söylenebilir.

Hastanın verimli saç bölgesi donör bölge olarak kullanılır ve verimsiz alanlara ekim yapmak amacı ile kıl kökleri alınır. Alınan kökler saç kaybı yaşanan bölgede açılan kanallara yerleştirilir. Bu işlem klasik işlemlerin aksine tamamen teknolojiye dayalı hızlı ve pratiktir. Tedavide kullanılan saç ekim robotu ile saç kökleri arasındaki boşluklar, saçın açısı ve hangi yönde çıktığı, derinliği gibi faktörlerin tümü özel büyüteçler sayesinde görüntülenir. Bu saç ekim yönteminde hata payının tamamen ortadan kalkmasını sağlayan akıllı cihazlar kullanılır.

Tıraşlı/Tıraşsız Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan alandaki saçların uzaması zaman aldığı gibi tıraş edilen bölgelerin de uzaması zaman alır ve hastanın sosyal yaşamını etkiler. Bu nedenle en çok merak edilen konulardan biri tıraşsız saç ekiminin mümkün olup olmadığıdır. Saç ekim teknikleri arasında yer alan DHI tekniği kazıtma işlemi yapılmadan operasyonların gerçekleştiği gelişmiş yöntemdir. Tıraşsız saç ekim tekniğinde hastanın saçlarının seyrek olması, ekim yapılacak alanın dar olması gerekir.

DHI tekniği ile yapılan tıraşlı saç ekiminde ise kulak arkasında görünmeyecek bir alan tıraş edilir. Bu yöntem genellikle uzun saçlı hastalarda tercih edilir ve tıraş edilen alan uzun saçlar sayesinde kapanır. Donör alandan kıl kökü alındığı için tedavi sonrasında kabuklanır ve saçlar yavaş yavaş uzar. Ancak görünmediği için hastanın sosyal yaşamını etkilemez. Her iki tedavi yönteminde de iyileşme süresi kısadır.

Saç Ekimi Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler:

 • Saç ekimi öncesinde ilk olarak dökülme sebepleri belirlenmelidir.
 • Hastanın kaybolan saçlarının geri dönüşü yoksa cerrahi operasyon yapılmalı, aksi takdirde saçların yeniden çıkması için tedavi izlenmelidir.
 • Saç ekimi yapılacak hastane ya da kliniklerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması, uzman hekimlerce yapılması gerekir.
 • Saç ekim alanının temiz ve steril olması önemlidir.

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

 • Saç ekimi tıbbi müdahale gerektirdiği için işlem sonrasında hastanın birtakım yorucu fiziksel aktiviteleri yapmaması önerilir.
 • İşlem sonrasında baş ağrısı ve kızarıklık gibi komplikasyonların meydana gelmesi doğaldır. Ancak ciddi ve uzun süreli durumlarda mutlaka doktora bilgi verilmelidir.
 • Saç ekimi lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için işlem esnasında hasta ağrı hissetmez. Ancak anestezi etkisi geçtikten sonra donör bölgede ağrı meydana gelebilir. Bu durumda doktorun verdiği kremler dışında ilaçların kullanılması uygun değildir.
 • Operasyon sonrasında 3 gün boyunca donör bölge bandajlı kalır. Yıkanması için en az 3-4 gün geçmesi gerekir.
 • Saç ekimi sonrasında hastanın terleyeceği, fazla enerji sarf edeceği fiziksel aktiviteleri yapmaması gerekir. İşlemden sonraki 5-10 gün içinde cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir.

Türkiye’nin en iyi protez saç firmaları ve protez saç fiyatları 2024 , protez saç bakım ücretleri 2024 ,protez saç kullanan ünlüler haberlerimizi de okuyun…

Saç Ekimi Konusunda Daha Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayın…


Yukarıdaki bilgiler özel olarak tüm forumlar ve saç ekimi yaptırmış kişilerin görüşlerinden derlenmiştir. Değişiklik ve firmalar hakkında bilgi için aşağıdaki yorum kısmına görüş öneri ve şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Düzeltme için : haber@korkmazhaber.com mail atabilirsiniz.

Exit mobile version