Hayatın İçinden Haberler…

Yeni Saç Ekim Yöntemleri ve İleri Teknoloji Saç Kök Hücre Nakli

Günümüzün En Büyük Estetik Sıkıntılarından Biri Olan Saç Dökülmesi İçin Bilim Adamları Son Hız Çalışıyor. Yeni Saç Ekim Yöntemi İse Saç Kök Hücresi Nakli Olacak… Saç Kök Hücre Nakli İle Tüm Ayrıntılar Haberimizde

Yeni Saç Ekim Yöntemleri ve İleri Teknoloji Saç Kök Hücre Nakli
5.330
13 Kasım 2016 - 20:50

Dünya üzerinde Türk doktorların en iyi yaptığı işler arasında saç ekimi ilk sırayı aldı. Günümüzde en yaygın yöntem olarak FUE yani saç köklerinin bir motor sayesinde alınarak saçsız bölgeye aktarılması diyebiliriz kısaca. Fakat bu teknolojide yavaştan demode kalmaya başlıyor. Amerika Bilim adamları kök hücre konusundaki çalışmalarını tamamladı ve çok başarılı sonuçlar elde ettiler.

Artık saç ekiminden ötesi kök nakli olacak. Hem daha acısız hemde çok daha estetik bir görüntüye kavuşturacak. Kök hücre nakli yönteminin 2017 yılının sonlarına doğru başlaması bekleniyor. Kök hücre naklinde yine ense bölgesi saçlarının kök hücreleri kullanılarak nakil edilen saçların deri altına eklenmesi ile olacak.

Hatta güçsüz ve zayıf ense ve arka saçları olan kişilerde de bu yöntem başarılı bir şekilde uygulanabilecek. ve çok daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşulması sağlanacak. Neredeyse kellik tarih olacak denile bilmekte…Hatta kısa bir dönem sonra 1 saç telinden tam 1 adet kök hücre çıkarılarak saç çıkarılması sağlanabilecek.

Öncelikle ilk dönemler kök hücre ile saç nakil işlemleri biraz pahalı olabilecek. Amerika’da uygulama fiyatının 15.000$ civarında olması bekleniyor. Türkiye’de ise bu rakam 35.000 TL ile 50.000 TL arasında olması bekleniyor. Saç Klonlama yani Kök hücre nakil işlemleri ayrıca Türkiye’de de bir çok profesör tarafından denenmektedir. Fakat Türkiye’de daha başarıya ulaşılamamıştır. Türkiye’de bu yöntem başarılı olursa fiyatlarında makul seviyelere geleceği tahmin edilmektedir.
sac-kok-hucre-teknolojisi2


Saç kök hücre nakli için karaciğer kök hücre nakli örnek alınmakta. Bu sayede saç köklerinin hızlıca çoğalması ve saçsız bölgelere yerleştirilerek orada artması sağlanması.

Kök Hücre ile Saç Nakli Konusunda Çalışma Yapan ve Başarılı Üniversiteler;

Pennsylvania Üniversitesi

Neredeyse 2011 yılından beri çalışmalarını sürdürmektedir. Tam 1000 denek üzerinde çalışma yapmışlardır. 2016 yılında başarılı sonuçlar almaya başladılar.

Durham Üniversitesi

Durham üniversitesi en çok yaklaşan üniversitelerden biridir. Bir çok denek üzerinde çalışma yapılmıştır. Fakat %30 luk bir başarı sağlamışlardır. Çalışmaları devam etmektedir.

Gelişimsel Biyoloji Riken Merkezi

Japonya’nın en önde gelen biyoloji ve araştırma merkezlerindendir. 2016 yılının başlarında başladılar ve çok hızlı bir ilerleme kaydettiler. Kendi takvimlerine göre 2018 yılında kök hücre naklini gerçekleştireceklerini belirtiyorlar.


Saç ekimi Konusunda Hazırladığımız Saç Ekim Merkezleri İnceleme Konusunada bakmanızı Tavsiye Ederiz.

Türkiye’deki En iyi Saç Ekim Merkezleri Sıralaması için Tıklayın


Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free